Home | LAJME

Dy të vdekur nga moti i lig në Serbi

Së paku dy persona kanë vdekur në Serbi, nga moti i keq që vazhdon prej ditësh mbi një pjesë të madhe ...

Rruga për në Kokaj, Sllubicë e Kacabaç nga Gjilani janë në përfundim e sipër

Po vazhdojnë punimet në realizimin e katërshes së madhe të prioriteteve infrastrukturore të qeverisjes së kryetarit të Komunës së Gjilanit, ...

Obama, thirrje për armëpushim të menjëhershëm dhe pa kushte në Lindjen e Mesme

Presidenti Barack Obama bëri thirrje për një armëpushim të menjëhershëm dhe pa kushte mes Izraelit dhe Hamasit, sulmet e të ndërsjella të të ... Full story

Thaçi lutet për mërgimtarët, policët dhe ushtarët

Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi përmes një statusi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social "Facebook", në prag të festës së Fiter ... Full story

FHKL për Bajram 20 shtëpi të ndërtuara

Fondi Humanitar i Kosovës Lindore (Preshevë, Bujanoc, Medvegjë) me seli në Zvicër, në kuadër të aksionit “të ndërtojmë, të shpëtojmë, të parandalojmë “, ... Full story

Myftiu i Luginës së Preshevës Nexhmedin ef. Saqipi, uron festën e Fitër Bajramit

Mesazhi i Myftiut të Luginës së Preshevës Nexhmedin ef. Saqipi, drejtuar qytetarëve me rastin e festës së Fitër – Bajramit. Të nderuar vëllezër e motra! Të respektuar ... Full story

Shoqata e Shkrimtarëve “Feniks”

Në emër të Shoqatës së Shkrimtarëve “Feniks” Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë dhe në emrin tim personal ua uroj të gjithë besimtarëve shqiptar të ... Full story

Riza Halimi, uron festën e Fitër Bajramit

Mesazhi përurues i kryetarit të PVD-së dhe deputetit popullorë Riza Halimi  për festën e Fitër Bajramit             Të rrespektuar qytetarë të Luginës së Preshevës, dëshiroj që me ... Full story

KKSH uron të gjithë besimtarëve myslimanë festën e Fitër Bajramit

Kryetari i KëshilliKombëtar Shqiptar, Galip Beqiri, iu uron të gjithë besimtarëve myslimanë festën e Fitër Bajramit. Në emër të Këshillit Kombëtar Shqiptar i pari këtij institucioni ... Full story

Kurti: Në shtator ose tetor mund të kemi zgjedhje të reja

Lëvizja Vetëvendosje, edhe pse renditet si forca e tretë politike, e njohur për qëndrimet e prera, veçanërisht në marrëdhëniet e Kosovës me Serbinë, ... Full story

Drejtuesi i Këshillit Komunal në Bujanoc "përjashton" nga seanca gazetarët e portalit Titulli

Këshilli Komunal i Bujanocit në seancën e sotme ka shqyrtuar raportet financiare të disa ndërmarrjeve publike për gjashtë mujorin e vitit 2014.   Shefat ... Full story

Jacobson u thotë liderëve: Priteni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Ambasadorja amerikane, Tracey Ann Jacobson iu ka bërë thirrje liderëve politikë të vendit që me angazhimet e tyre të dëshmojnë se dinë të ... Full story

Vukcevic: Serbia s’ka mundur ta verifikojë se a ka pasur trafikim me organe në Kosovë

Kryeministri serb Aleksandar Vucic ka lavdëruar prokurorin amerikan Clint Willimson duke thënë se ai e ka verifikuar reputacionin e luftëtarit për të drejtat ... Full story

Ankohen mërgimtarët e Kosovës: Qeveria po na “rruan”

Një barakë e vogël e vendosur në hyrje të doganës kosovare, është qoshja me frekuentuar gjatë dy muajve të verës. Ajo është zyra e ... Full story

QSA gëzon dy familje, dorëzon shtëpitë e ndërtuara

Në vigjilje të festës së Bajramit, QSA në Preshevë të dielën zyrtarisht organizoi inaugurimin e projektit “Strehimi”, gjegjësisht dorëzimin e shtëpisë për familjen Latifi. Çelësat e shtëpisë ... Full story

Dodik: BE-ja do ta poshtërojë Serbinë

Kryetari i Republika Srpskas, kontroversi Milorad Dodik, thotë se BE kurdoherë do t’ia shtrojë Serbisë një sfidë të madhe.“BE-ja, pa marrë parasysh se fjalëmbël ... Full story

KMDLNj mbron Thaçin: Po bëhet fushatë politike kundër tij

Shefi i Task Forcës për hetimin e pretendimeve të raportit të Këshillit të Evropës prokurori Clint Williamson do ta vizitojë sot Kosovën me ... Full story

Ymeri: Zgjedhjet, shpëtim për vendin

Duke i analizuar pozitat e tyre ekzekutive që i kanë pas deri më tash, të tre liderët e koalicionit, Lëvizja Vetëvendosje ka humb besimin ... Full story

Kryetari i PVD-së, Riza Halimi uron Isa Mustafën e LDK-së

  Partia për Veprim Demokratik  The Party for Democratic Action 17523 Preshevë, R. Sadiku 3               tel/fax: + 318(0)17 660 086 e-mail: riza_halimi@yahoo.com                                     21.07.2014                                    ... Full story

QSA shtron “Iftarin e Solidaritetit”

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit (QSA) në Preshevë, organizoi “Iftarin e Solidaritetit”, aktivitetin tradicional për nderë të muajit të shenjtë të Ramazanit.   Në ... Full story

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 3023 | displaying: 1 - 20